Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za posiadanie tytoniu, spirytusu oraz papierosów bez skarbowych znaków akcyzy

Data dodania: 6 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego papierosów, tytoniu i alkoholu bez skarbowych znaków akcyzy. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Zabezpieczono 400 butelek spirytusu, 219 sztuk papierosów oraz blisko 9 kilogramów tytoniu.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 39-letniego mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego tytoniu, alkoholu i papierosów bez skarbowych znaków akcyzy. Do zatrzymania doszło 5 czerwca br. około godziny 8.20, podczas kontroli drogowej. 39 - letni jeleniogórzanin twierdził, że przewozi karmę dla psów, którą handluje. Okazało się jednak, że mężczyzna przewoził towar bez skarbowych znaków akcyzy. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 300 butelek wyrobów spirytusowych. W wyniku przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli kolejnych 100 butelek spirytusu, 219 sztuk papierosów oraz blisko 9 kilogramów tytoniu. Wstępnie straty Skarbu Państwa z tytułu nielegalnego procederu oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, w tym między innymi skąd pochodzi zabezpieczony towar i gdzie miał on trafić.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Galeria