Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za posiadanie, handel i udzielanie środków odurzających małoletnim

Data dodania: 14 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Kontrola bagażu przeprowadzona przez policjantów z powiatu kłodzkiego doprowadziła do zatrzymania młodego mężczyzny, u którego funkcjonariusze ujawnili narkotyki. Za posiadanie środków odurzających i handel nimi mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Do zatrzymania doszło na terenie Nowej Rudy. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Podczas kontroli bagażu funkcjonariusze ujawnili u niego środki odurzające. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana i haszysz. Policjanci sprawdzili również miejsce zamieszkania zatrzymanego. Okazało się, że mężczyzna w swoim pokoju w pudełku posiadał kilkanaście porcji haszyszu. Funkcjonariusze w mieszkaniu zajmowanym przez 19-latka znaleźli i zabezpieczyli również elektroniczną wagę służącą do porcjowania.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci podczas prowadzonych czynności udowodnili 19-latkowi handel narkotykami. Ponadto ustalono, że podejrzany udzielał narkotyków osobom małoletnim. W dalszym ciągu trwają działania zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia środków odurzających. Za swoje czyny nastolatek odpowie teraz przed sądem.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 – 754 – 529