Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za liczne kradzieże w warunkach recydywy

Data dodania: 27 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Policjanci z górowskiej komendy zatrzymali notorycznego złodzieja. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych materiałów udowodnili mężczyźnie liczne kradzieże w sklepach na terenie miasta. Łączna kwota poniesionych strat, to ponad 5 tys. złotych. Mieszkaniec Góry za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowych, jakie miały miejsce na terenie miasta od sierpnia do listopada br. Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec Góry. Policjanci ustalili, że w ciągu kilku miesięcy dokonał 11 kradzieży sklepowych. Łupem sprawcy padły papierosy, alkohol, artykuły spożywcze oraz kosmetyki.

Ponadto policjanci udowodnili mu kradzież roweru, torby myśliwskiej oraz markowych ubrań na szkodę mieszkańców gminy Góra. Łączna suma poniesionych przez pokrzywdzonych strat wyniosła ponad 5 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty kradzieży. Jak się okazało był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Za dopuszczenie się czynów w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747