Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu

Data dodania: 13 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o krótkotrwale użycie pojazdu. Do zdarzenia doszło na szkodę jednego z obiektów hotelowych. Samochód został odnaleziony jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna porzucił go w stanie uszkodzonym w okolicy jednej ze stacji paliw. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kowar ustalili, a następnie zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło na terenie jednego z obiektów hotelowych w gminie Mysłakowice. Mężczyzna z parkingu ukradł samochód służbowy o wartości 4 tys. zł. Wykorzystał sytuację, że pojazd był otwarty, a w stacyjce znajdowały się kluczyki. Auto w stanie uszkodzonym porzucił tego samego dnia nieopodal jednej ze stacji paliw.

Funkcjonariusze prowadząc działania w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji ustalili  mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, który w trakcie zdarzenia działał w warunkach tzw. recydywy.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.  Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490