Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za kradzieże z włamaniami. Usłyszał 10 zarzutów

Data dodania: 11 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z wałbrzyskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży z włamaniami, do jakich doszło na przełomie ostatnich kilku miesięcy na terenie miasta. Sprawca dostawał się do altanek ogrodowych oraz piwnic, skąd następnie zabierał przedstawiające różną wartość przedmioty. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o włamywaczu, który wcześniej dostał się do piwnicy w jednym z budynków na terenie miasta, skąd następnie zabrał rower górski o wartości 350 złotych. Policjanci prewencji po przybyciu na miejsce i zebraniu informacji dotyczących sprawcy podjęli pościg, który doprowadził do zatrzymania 58-latka.

W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do włamania i kradzieży roweru oraz do 9 innych podobnych przestępstw. Policjanci Komisariatu II w Wałbrzychu postawili mu  łącznie 10 zarzutów.

Obecnie funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy ustalając, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych włamań do obiektów. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria