Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za kradzież samochodu i kradzież z włamaniem do warsztatu

Data dodania: 31 sierpnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Lubina, podejrzanemu o kradzież samochodu oraz kradzież z włamaniem do warsztatu. Straty, jakie spowodował swoją działalnością wyniosły blisko 50 tysięcy złotych. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie ustalili i zatrzymali podejrzanego o dwie kradzieże z włamaniem. 39 letni mieszkaniec Lubina usłyszał już zarzuty. Straty, jakie spowodował swoją działalnością wyniosły blisko 50 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji trafili na ślad włamywacza. Z ich ustaleń wynikało, że na terenie miasta w pomieszczeniach piwnicznych oraz garażu mężczyzna może przechowywać przedmioty pochodzące z kradzieży. Policjanci sprawdzili wytypowane miejsca. W ich wnętrzu odnaleźli część wyposażenia warsztatu, który został okradziony na terenie Lubina. Ponadto zabezpieczyli części samochodowe. Po sprawdzeniu okazało się, że pochodzą one z Mercedesa skradzionego na terenie Legnicy.

Zatrzymany lubinianin usłyszał już zarzuty dwóch kradzieży z włamaniem. Tego typu czyny zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Lubinie 
asp. szt. Jan Pociecha 
tel. 601-974-322 

 

 

Powiązane wiadomości