Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za kradzież dronów i kosmetyków

Data dodania: 17 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Drony o wartości 775 złotych próbował ukraść 30-letni mężczyzna, z jednego z wrocławskich sklepów. Sprawca był agresywny wobec pracowników placówki handlowej. Bez względu na wszystko, uparcie próbował zbiec ze skradzionym towarem. Zatrzymany przez wezwanych na miejsce policjantów trafił do aresztu, a towar przeznaczono do dalszej sprzedaży. Jak się okazało, dwa dni wcześniej sprawca ukradł z tego samego sklepu również kosmetyki. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Do kradzieży doszło w jednym z wrocławskich sklepów. Podejrzany wszedł do placówki handlowej i próbował wynieść skradzione dwa drony o wartości 775 złotych. Całą sytuację zauważyli pracownicy ochrony, którzy od razu powiadomili Policję. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek natychmiast pojechali na miejsce.

W międzyczasie, mężczyzna nie chcąc oddać skradzionego towaru, usiłował zbiec, szarpiąc się z ochroną sklepu. Był agresywny i zachowywał się nieracjonalnie. Groził, że rozbije głową szybę.
Interweniujący policjanci szybko uspokoili 30-latka i trafił on prosto do aresztu.

Sprzęt elektroniczny bez uszkodzeń powrócił na sklepowe półki. Jak się okazało, dwa dni wcześniej podejrzany w tym samym sklepie ukradł kosmetyki o łącznej wartości ponad 560 zł. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Policjanci obecnie wyjaśniają okoliczności tej sprawy. O dalszym losie 30-latka zdecyduje teraz sąd. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca dopuści się przestępstwa kradzieży rozbójniczej, kara ta może wynieść nawet do 10 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec
693 – 403 – 817