Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za kradzież auta

Data dodania: 2 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o kradzież pojazdu na terenie jednego z jeleniogórskich osiedli. Utracony samochód policjanci odnaleźli na posesji zatrzymanego, który za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem do pojazdu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego ukradł samochód osobowy, który zaparkowany był na jednej z ulic Osiedla Zabobrze. Jego wartość właściciel oszacował na 7 tysięcy złotych. Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że auto zniknęło powiadomił o zdarzeniu policję. Wskazał również osobę, którą podejrzewał o ten czyn. Prowadząc działania w tej sprawie, funkcjonariusze poszukiwane auto odnaleźli na posesji podejrzewanego o ten czyn mężczyzny. Pojazd został przekazany właścicielowi.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełniony czyn grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

Odzyskane auto