Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za kradzież „malucha” i włamania do altan ogrodowych

Data dodania: 13 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie, który ukradł zaparkowanego na jednej z ulic Jeleniej Góry - Fiata 126p. Właściciel jego wartość oszacował na 4 tysiące złotych. Auto zostało odnalezione w jednej z pobliskich miejscowości i wróciło już do właściciela. Funkcjonariusze ustalili też, że podejrzany dokonał kradzieży pojazdu, bo potrzebował środka transportu do przewozu mienia skradzionego z terenu ogrodów działkowych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzewanego o kradzież z włamaniem do pojazdu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 20-latek w nocy z 3 na 4 czerwca br. ukradł osobowego samochód fiata 126p, który zaparkowany był na jednej z ulic Osiedla Zabobrze. Jego wartość właściciel oszacował na 4 tysiące złotych.

Pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że auto zniknęło powiadomił o tym Policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie sprawcy i prowadząc działania w tej sprawie, poszukiwane auto zostało odnalezione w jednej z miejscowości gminy Janowice Wielkie. Następnie trafiło do właściciela.

Policjanci na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz prowadzonych czynności procesowych wytypowali 20-latka, jako podejrzewanego o ten czyn. W związku z tym, że mężczyzna ukrywał się zmieniając miejsca pobytu, policjanci zatrzymali go 10 lipca br. W trakcie czynności przyznał się do kradzieży i oświadczył, że ukradł pojazd, gdyż potrzebował środka transportu do przewiezienia przedmiotów pochodzących z włamań do altan na terenie miejscowych ogrodów działkowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że zatrzymany ma na swoim koncie również inne przestępstwa.

20-latkowi za czyny, o które jest podejrzany grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490