Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za handel nielegalnymi papierosami. Na rynek nie trafi ich ponad 33 tys. sztuk

Data dodania: 31 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, podczas działań operacyjnych, zatrzymali mężczyznę zajmującego się nielegalnym wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych. 43-latek posiadał przy sobie 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, a w mieszkaniu kolejne 22 tys. sztuk papierosów. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 35 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna przyznał, że handlował nimi na miejscowych targowiskach. Trafił prosto do policyjnego aresztu i grozić mu może teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pracowali od dłuższego czasu nad sprawą dotyczącą wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Wczesnym rankiem, podczas realizacji szeroko zakrojonych czynności operacyjnych, policjanci zauważyli mężczyznę, który przenosił w dużych torbach widocznie wystające paczki papierosów. Obserwowany kierował się w stronę pobliskiego targowiska, więc funkcjonariusze zatrzymali 43-latka.

Mężczyzna posiadał przy sobie 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podczas dalszych czynności w mieszkaniu zatrzymanego, policjanci znaleźli kolejne nielegalne papierosy. W jednym z pokoi 43-latek ukrywał kartony zawierające aż 22 tysiące sztuk papierosów. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ich ponad 33 tysiące.
Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 35 tysięcy złotych.

43-latek trafił do policyjnego aresztu i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
 
st. asp. Monika Kaleta
 
Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 - 817

 

Galeria