Ta strona używa plików cookie!
close

Odpowie za co najmniej 20 kradzieży rowerów – złodziej w rękach policjantów

Data dodania: 31 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z komisariatu na Starym Mieście zatrzymali mężczyznę, który z kradzieży jednośladów chciał uczynić sobie stałe źródło dochodów. 20-latek przecinał rowerowe zabezpieczenia, a następnie kradzione pojazdy sprzedawał przypadkowym osobom lub oddawał do miejscowych lombardów. Straty spowodowane przez młodego wrocławianina szacowane są na kwotę ponad 26 tysięcy złotych. Funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili mężczyźnie 20 tego typu czynów i usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze cały czas prowadzą działania ukierunkowane na ograniczenie przestępstw związanych z kradzieżami jednośladów. Nie jest to jednak prosta praca, ponieważ złodzieje często działają w miejscach ciemnych i odosobnionych lub takich gdzie jest dużo ludzi, aby po kradzieży szybko skryć się w tłumie.
Następnie swój łup szybko sprzedają przypadkowym osobom, bez żadnych umów czy okazywania dokumentów. Jednak dzięki doświadczeniu funkcjonariuszy i ich wytężonej pracy operacyjnej, kolejni złodzieje są stale zatrzymywani są przez wrocławskich policjantów.

Kilka dni temu kryminalni ze Starego Miasta zatrzymali 20-letniego mieszkańca Wrocławia, który z kradzieży rowerów uczynił stałe źródło dochodów. Mężczyzna prowadził swoją przestępczą działalność na terenie całego miasta. Upatrywał jednoślady przypięte do stojaków, a następnie przy pomocy odpowiednich narzędzi przecinał zabezpieczenia i odjeżdżał na skradzionym pojeździe. 20-latek upłynniał łup w lombardach lub sprzedawał przypadkowym osobom.

Policjanci prowadząc działania operacyjne, zebrali obszerny materiał dowodowy umożliwiający zatrzymanie młodego złodzieja oraz postawienie mu aż 20 zarzutów. Suma skradzionego mienia szacowana jest na kwotę 26 tysięcy złotych.

Część jednośladów już odzyskano. Obecnie kryminalni nadal prowadzą czynności zmierzające do odzyskania pozostałych rowerów.

Za popełnione przestępstwa młodemu wrocławianinowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a o jej wymiarze zdecyduje sąd.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 - 817