Ta strona używa plików cookie!
close

Odkręcił gaz i chciał popełnić samobójstwo. Uratowali go legniccy policjanci

Data dodania: 27 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Szybka reakcja legnickich policjantów zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w sobotnią noc na terenie Legnicy. 27-latek zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiadomił dyspozytora, że chce popełnić samobójstwo poprzez odkręcanie gazu w kuchence. Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej weszli siłowo do mieszkania i szybko zakręcili ulatniający się gaz. Następnie wyprowadzili desperata, którego przekazano załodze karetki pogotowia.

W sobotnią noc około godziny 00:40 na telefon alarmowy WCPR dodzwonił mieszkaniec Legnicy, który powiadomił dyspozytora, że chce popełnić samobójstwo poprzez odkręcenie kurków w czteropalnikowej kuchence gazowej. 

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po otrzymaniu informacji natychmiast na miejsce wysłał patrole, które były najbliżej miejsca zdarzenia. Policjanci mając świadomość realnego zagrożenia dla życia i zdrowia pozostałych mieszkańców kamienicy, natychmiast ich ewakuowali. W chwili zdarzenia w budynku znajdowało się jedenaście osób.

W międzyczasie kolejni policjanci, którzy dojechali na miejsce, próbowali dostać się przez zamknięte okno do środka mieszkania, w którym był zamknięty desperat. Ostatecznie funkcjonariusze wspólnie z przybyłymi na miejsce strażakami wyważyli drzwi i weszli do lokalu mieszkalnego, gdzie w kuchni zastali leżącego mężczyznę przy kuchence gazowej, na której były odkręcone wszystkie cztery kurki gazowe.

Policjanci błyskawicznie zatrzymali 27 - latka i szybko zakręcili ulatniający się w mieszkaniu gaz. Funkcjonariusze Straży Pożarnej w Legnicy przewietrzyli pomieszczenia i usunęli niebezpieczne stężenie gazu.

Zdesperowany mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia i trafił pod opiekę specjalistów.

Profesjonalne i skuteczne działania policjantów Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego komendy miejskiej w Legnicy  i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej zapobiegły tragedii.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649 

 

Galeria