Ta strona używa plików cookie!
close

O bezpiecznych wakacjach rozmawiali policjanci z dziećmi w Kątach Wrocławskich

Data dodania: 17 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Kątów Wrocławskich spotkali się z wychowankami Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. W spotkaniu z dzielnicowym i policjantką zajmującą się problematyką nieletnich udział wzięło kilkadziesiąt dzieci. Funkcjonariuszami wspólnie z ratownikiem WOPR-u podczas spotkania z dziećmi omówili zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, w tym także bezpiecznego korzystania z kąpielisk.

Czas wakacji to dla dzieci czas zabawy i beztroski. Jest jednak kilka ważnych zasad, o których musieli wspomnieć policjanci, aby żadne tragiczne wydarzenie nie przerwało dzieciom radosnego wypoczynku.

Po pierwsze apelowali o to, aby nie kąpać się w miejscach niestrzeżonych i bez nadzoru opiekunów. Naturalne zbiorniki posiadają nieregularne dno, nigdy nie wiemy, kiedy przestaniemy już czuć ziemię pod stopami. Do tego dochodzą prądy, które mogą zachowywać się bardzo nieregularnie. Kąpiel w rzekach i jeziorach powinna zawsze odbywać się pod odpowiedzialnym nadzorem osoby dorosłej. Nawet kąpiel na miejskich basenach, na których nad bezpieczeństwem czuwa ratownik, ma swoje zasady. Dzieci usłyszały, że nie można nikogo popychać do wody, nawet w formie żartu. Ratownik nie bez przyczyny zwraca też uwagę wszystkim biegającym blisko krawędzi basenu. Mokra powierzchnia w połączeniu ze śliskimi kafelkami może skończyć się bolesnym upadkiem i urazem.

Policjanci przypomnieli dzieciom numery alarmowe do służb ratunkowych i wspólnie rozmawiano o przypadkach, w których należy wezwać pomoc. Dzielnicowi poprosili też dzieci, żeby bezwzględnie nie przyjmowały od osób obcych nieznanych substancji np. tabletek czy cukierków. Mówiono o szkodliwości palenia papierosów i profilaktyce uzależnień. Policjanci zaprezentowali również film o bezpiecznym i kulturalnym zachowaniu w lesie.

Tym którzy większość wakacji, zamiast na świeżym powietrzu, spędzają przed komputerem, przypomniano o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci poprosili również o rozwagę w ruchu drogowym, apelowali o to, aby nie przemierzać drogi wpatrzonym w ekran smartfona. Gra na telefonie lub napisanie odpowiedzi do kolegi może poczekać. Szczególnie jeśli znajdujemy się w rejonie przejścia dla pieszych i trzeba skupić uwagę na bezpiecznym przejściu przez jezdnię.

Źródło: KMP Wrocław
tel. 693 – 403 – 817

 

 

Galeria