Ta strona używa plików cookie!
close

O bezpieczeństwie nad wodą i nie tylko

Data dodania: 10 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z bolesławieckiej komendy, w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, odwiedzili młodych piłkarzy odpoczywających na biwaku oraz gościli w komendzie grupę dzieci z półkolonii TOP Centrum Gier i Zabaw w Bolesławcu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu podczas wakacji sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz prowadzą działania profilaktyczne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

7 lipca br. uczestnicy półkolonii TOP Centrum Gier i Zabaw w Bolesławcu odwiedzili policjantów w ich miejscu pracy, aby zwiedzić komendę i porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Dzieci zaczęły wycieczkę od stanowiska kierowania, następnie obejrzały radiowóz i odwzorowały swoje linie papilarne na pamiątkowej karcie.

Natomiast mundurowi wraz z policyjną maskotką odwiedzili piłkarzy z klubu KS Talent w Brzeźniku, gdzie młodzi sportowcy pod okiem trenerów ćwiczyli i odpoczywali. Chłopcy bardzo chętnie obejrzeli radiowóz i zaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie. Komisarz Lew został obdarzony ogromną sympatią przez piłkarzy ponieważ wykazał się dużymi umiejętnościami na boisku, szczególnie w bramce gdzie obronił dużo strzałów.

W trakcie spotkań z dziećmi przebywającymi na letnim wypoczynku policjanci poruszyli tematy związane z bezpiecznym zachowaniem nad wodą, poruszaniem się po drogach, w kontaktach z osobami obcymi oraz podczas wypoczynku w miejscach zamieszkania. W trakcie prelekcji prowadzący przypominali najmłodszym o telefonach alarmowych i właściwej reakcji w sytuacji gdy inna osoba potrzebuje pomocy.

Przypomniano dzieciom o zakazie przyjmowania od osób obcych poczęstunku oraz wskazano jak negatywne działanie mają różne substancje nielegalnie sprzedawane.

Źródło: KPP w Bolesławcu 
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości