Ta strona używa plików cookie!
close

Nowe radiowozy dla policjantów z Oławy i z Jelcza-Laskowic

Data dodania: 30 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Dwa nowe radiowozy o wartości ponad 121 tys. złotych zostały przekazane w miniony piątek do Komendy Powiatowej Policji w Oławie i Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach. Zakup nowych aut, to efekt współdziałania władz państwowych i samorządowych. Nowe radiowozy w połowie sfinansowały samorządy Miasta Oława, Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice oraz Gminy Domaniów. Pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa, w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020.

27 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie  odbyło się uroczyste przekazanie aut. Współfinansujący zakup radiowozów, Burmistrz Miasta Oława, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice oraz Wójt Gminy Domaniów symbolicznie przekazali kluczyki do aut, wręczając je kierownikom rewirów dzielnicowych. Do oławskiej komendy trafił hyundai  i20, który został przydzielony do rewiru dzielnicowych, natomiast Opel Astra trafił do pionu prewencji komisariatu w Jelczu-Laskowicach. Nowe radiowozy, to szansa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców ale także policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo w powiecie.

Zakup aut w połowie został sfinansowany przez samorządy, a pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa, w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Samochody już są wykorzystywane w służbie przez funkcjonariuszy.

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 


 

Galeria