Ta strona używa plików cookie!
close

Nowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów

Data dodania: 27 grudnia 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica Polkowice

Dwie jednostki na Dolnym Śląsku otrzymały ostatnio aż 18 nowych radiowozów. Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy trafiło 12 pojazdów, a funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymali 6 samochodów. Wśród nich są Fiaty Doblo, Kia Cee’d i Peugeot Partner. Radiowozy te będą wykorzystywane m.in. przez służby prewencji i ruchu drogowego. Zakup został sfinansowany ze środków budżetowych Policji, samorządowych oraz Fundacji KGHM Polska Miedź.

W sumie do legnickiej Komendy trafiło dwanaście nowych samochodów. Dziewięć z nich w połowie finansowanych było przez Urząd Miasta w Legnicy. Pojazdy te trafią do służb prewencji i ruchu drogowego. Jeden pojazd częściowo zakupiony został ze środków gmin Kunice, Prochowice i Legnickie Pole. Na dwa kolejne radiowozy połowę kwoty przekazała Fundacja KGHM.


22 grudnia br. na polkowickim rynku odbyło się uroczyste przekazanie funkcjonariuszom sześciu nowych radiowozów. Flotę policyjnych radiowozów zasiliły trzy Fiaty Doblo, dwie Kia Cee'd oraz Peugeot Partner. Starosta Polkowicki Pan Marek Tramś, Burmistrz Polkowic Pan Wiesław Wabik oraz w imieniu Prezesa Fundacji KGHM Polska Miedź Pani Beata Kadłubowska kluczyki do nowych pojazdów przekazali na ręce przełożonych policjantów, którzy na co dzień będą je użytkować.


Trzy nowe pojazdy zostały przekazane do policjantów z Polkowic, kolejne dwa do funkcjonariuszy z Chocianowa oraz jeden dla przemkowskich policjantów. Samochody po uroczystości ruszyły do pracy na drogach województwa dolnośląskiego. Możliwość ich wykorzystania z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa lokalnych społeczności.


asp. Wojciech Jabłoński


Źródło: KMP w Legnicy podinsp. Sławomir Masojć tel. 601-334-804
Źródło: KPP w Polkowicach asp. szt. Daria Solińska tel. 600-229-096

Galeria