Ta strona używa plików cookie!
close

Notoryczny włamywacz ukrył się przed policjantami u (nie)znajomych...

Data dodania: 10 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali 25-latka, który usiłował ukraść laptop z jednego z mieszkań na terenie Legnicy. Spłoszony przez właścicielkę mężczyzna ukrył się w lokalu obok, gdzie udawał znajomego mieszkających tam osób. Jednak funkcjonariusze nie dali się zwieść jego tłumaczeniom i zatrzymali go. Legniczanin był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz ponownie stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Dyżurny legnickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby, która usiłowała dokonać kradzieży laptopa z jednego z mieszkań na terenie Legnicy. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że młody mężczyzna z otwartego mieszkania próbował ukraść laptop, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję właścicielki. Spłoszony 25-latek uciekając, wszedł do mieszkania sąsiadów, gdzie starał się im wmówić, że jest ich znajomym i przyszedł w odwiedziny. Kiedy funkcjonariusze pojawili się przed posesją, mężczyzna, aby mieć alibi, zaczął grozić mieszkańcom i zażądał od nich potwierdzenia jego wersji wydarzeń. Obce dla niego osoby miały poświadczyć, że przyjechał do nich w odwiedziny kilka dni temu i od dłuższego czasu przebywa z nimi w mieszkaniu.

Jednak jego plan spalił na panewce, ponieważ policjanci dobrze znali 25-latka oraz jego metody działania i nie dali się nabrać na niespójne tłumaczenia. Zatrzymali legniczanina i umieścili go w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze dodatkowo wykazali związek mężczyzny z szeregiem innych przestępstw przeciwko mieniu m.in. kradzieżami i kradzieżami z włamaniem, w wyniku których spowodował straty na łączną kwotę ponad 14 tys. złotych.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych wyszło na jaw, że zatrzymany był w przeszłości wielokrotnie karany za tego typu przestępstwa. Teraz ponownie stanie przed sądem i będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649