Ta strona używa plików cookie!
close

Notoryczny włamywacz poszukiwany listem gończym zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 4 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonywał włamań i kradzieży na terenie Dolnego Śląska. Łupem sprawcy padały najczęściej elektronarzędzia, rowery, narzędzia ogrodnicze, sprzęt RTV i AGD. Podejrzany był ponadto poszukiwany listem gończym do odbycia kary łącznej 3,5 roku pozbawienia wolności. Za te czyny w warunkach tzw. recydywy, 30-latkowi grozić może nawet do 15 lat więzienia.

Przez ostatnie kilka miesięcy do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpływały zgłoszenia dotyczące włamań do mieszkań i samochodów. Do zdarzeń o podobnym sposobie działania sprawcy miało dochodzić również w innych miastach województwa dolnośląskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze podejrzany włamywał się do pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych oraz pojazdów. Gdy był już w środku zabierał wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i dało się szybko sprzedać. Jego łupem padały najczęściej elektronarzędzia, rowery, narzędzia ogrodnicze, sprzęt RTV i AGD.

Mężczyzna włamywał się również do magazynów znajdujących się na obrzeżach miasta, z których kradł m.in. kominki elektryczne czy stalowe zlewozmywaki. Policjanci z pionu kryminalnego zwalczający przestępstwa przeciwko mieniu zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutów. Następnie legniczanin został przewieziony do zakładu karnego, z uwagi na jego poszukiwania listem gończym, celem odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności.

Za te czyny w warunkach tzw. recydywy, 30-latkowi grozić może nawet do 15 lat więzienia. Na rozpatrzenie spraw w sądzie, mężczyzna poczeka już za więziennymi kratami.

asp. szt. Wojciech Jabłonski

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Izabela Burska