Ta strona używa plików cookie!
close

Niszczyli infrastrukturę drogi ekspresowej S5 – policjanci zatrzymali podejrzanych

Data dodania: 22 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Policjanci z powiatu trzebnickiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie infrastruktury drogowej. Sprawcy wyrwali i zniszczyli drzwi ewakuacyjne mocowane w panelach osłonowych grogi S5. Po zatrzymaniu nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego postępowali w ten sposób, najprawdopodobniej, jak sami w końcu przyznali, powodem był alkohol. Zatrzymani, za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Żmigrodzie zatrzymali 18 i 19 – latka, podejrzanych o uszkodzenie mienia. Do zdarzenia doszło na terenie drogi ekspresowej S5, gdzie sprawcy wyłamali z mocowań drzwi ewakuacyjne montowane w panelach osłonowych i wyrzucili je na nasyp. Wartość strat w tej sprawie oszacowano na kwotę blisko 800 złotych na szkodę zarządcy drogi. Wnikliwe postępowanie prowadzone przez policjantów doprowadziło do ustalenia, że ci sami sprawcy w okresie od stycznia 2018 roku doprowadzili do 14 takich dewastacji na odcinku drogi S5 pomiędzy Żmigrodem a Korzeńskiem.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz, oprócz odpowiedzialności karnej za uszkodzenie mienia, będą jeszcze musieli liczyć się z obowiązkiem pokrycia kosztów naprawienia strat, jakie spowodowali. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Piotr Dwojak
tel. 694-438-826