Ta strona używa plików cookie!
close

Nieuczciwy kurier zatrzymany przez policjantów z Wałbrzycha

Data dodania: 25 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Zatrudniony w jednej z firm kurierskich 25-latek został zatrzymany przez policjantów komisariatu w Wałbrzychu. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę innych pracowników wykradał przeznaczone dla nich do dostarczenia przesyłki za pobraniem, a następnie zawoził je do odbiorców. W ostateczności nie rozliczał się z otrzymanych od mieszkańców pieniędzy. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pracownik firmy kurierskiej zrobił sobie z procederu stałe źródło utrzymania. Przez kilka tygodni przychodząc do pracy wykradał innym kurierom paczki za pobraniem i sam zawoził je do odbiorców. Pieniądze zamiast do firmy trafiały do jego własnej kieszeni.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu, którzy prowadzili w tej sprawie czynności operacyjne. Przestępcą okazał się 25-letni mieszkaniec Głuszycy. Straty wyrządzone przez nieuczciwego pracownika właściciel firmy wstępnie oszacował na łączną kwotę ponad 3 tysięcy złotych.

Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia 10 czynów i stanie teraz przed sądem. Za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

nadkom. Krzysztof Zaporowski