Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy sprawca kolizji próbował uciekać - został zatrzymany przez policjantki. Miał ponad 2,7 promila

Data dodania: 11 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Dzięki zdecydowanej postawie kierowcy nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej został zatrzymany. Po zatrzymaniu przez policjanci ruchu drogowego z Głogowa badanie wykazało u podejrzanego ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. O dalszym losie pijanego kierowcy zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie został telefonicznie powiadomiony, przez świadka, a zarazem osobę uczestniczącą w kolizji, o tym, że sprawca zdarzenia drogowego jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Kierujący skodą mężczyzna, podczas manewru wyprzedzania otarł się o jego samochód. Kiedy po zatrzymaniu pojazdów próbował rozmawiać ze sprawcą, szybko zorientował się, że ma do czynienia z nietrzeźwym, dlatego natychmiast powiadomił Policję.

Sprawca kolizji szybko zorientował się w całej sytuacji, wsiadł do samochodu i pomimo swojego stanu odjechał. Pokrzywdzony pojechał za nim. Kierujący skodą mężczyzna zjechał z drogi i wjechał do rowu. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został ujęty przez świadka. W tym momencie na miejscu pojawił się wezwany patrol ruchu drogowego. Policjantki z patrolu zatrzymały 46-latka.

Podczas dalszych czynności okazało się, że jest kierujący skodą jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u 46-letniego mężczyzny ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Podejrzany będzie odpowiadał teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

nadkom. Krzysztof Zaporowski