Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej zatrzymany po pościgu

Data dodania: 25 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 39-latka, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Sprawca spowodował kolizję, uciekł z miejsca zdarzenia, nie zatrzymał się do kontroli oraz popełnił liczne wykroczenia drogowe. Mieszkaniec powiatu świdnickiego za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymał informację o kierującym samochodem osobowym marki BMW , który oddalił się z miejsca kolizji. Policjanci po zdarzeniu szybko namierzyli samochód, którego kierujący w trakcie jazdy popełniał liczne wykroczenia.
  
Policjanci zareagowali natychmiast i chcąc zatrzymać kierowcę do kontroli dali wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – kierowca  widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem.
  
Pirat drogowy szybko został zatrzymany przez policjantów i wtedy okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. 39-latek trafił prosto do policyjnego aresztu.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej i liczne wykroczenia.  O dalszym jego losie  zadecyduje teraz sąd.
  
Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a kierowca niezatrzymujący się na wezwanie uprawnionego do kontroli funkcjonariusza musi się liczyć z odpowiedzialnością karną nawet do lat 5.

nadkom. Krzysztof Zaporowski
  
Źródło: KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek

 

Powiązane wiadomości