Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy nastolatek demolował samochody - został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 19 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który demoluje zaparkowane samochody. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozmowie ze świadkami funkcjonariusze szybko ustalili osobę odpowiedzialną za akty wandalizmu. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom zatrzymano nieletniego, podejrzanego o niszczenie mienia. Okazało się, że za uszkodzenia co najmniej 5 samochodów odpowiada kompletnie pijany nastolatek, który w taki sposób rozładowywał swoje emocje związane z problemami osobistymi.

Z relacji zgłaszających wynikało, iż wysoki młody mężczyzna bez koszulki z niewiadomych przyczyn demoluje samochody zaparkowane przy ul. XV-lecia w Wałbrzychu. Nastolatek rozbijał szyby w pojazdach, a gdy na jego zachowanie zareagowali świadkowie, uciekł w kierunku ul. Broniewskiego.

Chłopak, jak ustalili w trakcie czynności policjanci, uszkodził samochody nie tylko przy tej ulicy, ale także przy ul. Dunikowskiego. Tam też został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mundurowi od razu wyczuli od 14-latka silną woń alkoholu. Okazało się, że młody wałbrzyszanin znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile tej substancji. Straty w mieniu jakie wyrządził młodociany wandal wstępnie oszacowane zostały przez właścicieli pojazdów na łączną kwotę około 3 tysięcy złotych.

Po wytrzeźwieniu nieletni oświadczył, iż nie pamięta całego zdarzenia. O jego losie zdecyduje teraz sąd rodzinny. Przypominamy, że wobec osoby popełniającej czyny karalne (takiej, która ukończyła 13 rok życia, a nie ukończyła 17 lat) mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604 – 426 – 995