Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy motocyklista bez uprawnień zatrzymany po policyjnym pościgu

Data dodania: 12 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Świerzawy w wyniku pościgu zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a widząc policyjne sygnały jeszcze bardziej przyspieszył. Szaleńcza jazda zakończyła się pieszym pościgiem za 37-latkiem. Główną przyczyną ucieczki mężczyzny był jego stan nietrzeźwości i ciążący na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo okazało się, że motocykl uciekiniera nie był ubezpieczony i nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Pościg rozpoczął się około godziny 23:00 na terenie gminy Świerzawa. Funkcjonariusze z miejscowego posterunku policji dali wyraźne sygnały do zatrzymania motocykliście, którego chcieli skontrolować. Jednak osoba prowadząca jednoślad nie zatrzymała się, a na widok policyjnych sygnałów gwałtownie przyspieszyła. Z dużą prędkością uciekała zarówno drogami publicznymi jak i leśnymi. Pościg zakończył się w sąsiedniej miejscowości, zaraz po tym jak 37-latek porzucił jednoślad i próbował jeszcze uciekać pieszo.

Po zatrzymaniu mężczyzny przez policjantów okazało się, że powodem jego ucieczki była obawa przed konsekwencjami kierowania motocyklem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto jednoślad nie posiadał aktualnych badań technicznych i nie był ubezpieczony, a kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że zatrzymany w przeszłości był już skazany prawomocnym wyrokiem sądu za jazdę pod wpływem alkoholu.

Kierujący motocyklem za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923