Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po informacji z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data dodania: 7 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Dzięki informacji o zagrożeniu, zamieszczonej na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 52-letni mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego 6 lipca br. w godzinach rannych, na terenie gminy Kotla, zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Funkcjonariusze wcześniej otrzymali sygnał poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej informacji, funkcjonariusze  wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Krajowa Mapa Zagrożeń jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób jest sprawdzany przez policjantów. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione zagrożenie wywołuje bowiem  odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy o tym, że w sytuacjach pilnych należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta

nadkom. Krzysztof Zaporowski