Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy kierujący z zakazem sądowym wyeliminowany z ruchu przez policjantów. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Data dodania: 1 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a także aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. 42-letni mężczyzna postanowił jednak wsiąść do swojego samochodu i odjechać. Jego podróż zakończyła się przy wyjeździe z jednego z parkingów w Wałbrzychu. Tam kompletnie pijany został zatrzymany przez policjantów.

Policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy do swoich pojazdów, chcąc je prowadzić, wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz pod wpływem alkoholu. Tym razem nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy I Komisariatu w Wałbrzychu.

Badanie wykazało u 42-letniego wałbrzyszanina 3,15 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mieszkaniec decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał wydany aktualny zakaz kierowania pojazdami.

W toku wykonanych czynności procesowych policjanci ustalili, że to nie pierwsze popełnione przestępstwo tego typu przez mężczyznę. Już wcześniej był on zatrzymywany przez funkcjonariuszy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Podejrzany po raz kolejny stanie więc przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria