Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy kierujący wjechał w drzewo, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia

Data dodania: 23 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci ustalili pewnego mężczyznę, który "wsiadł za kółko" w stanie nietrzeźwości, a następnie uderzył kierowanym przez siebie samochodem w drzewo. Chcąc uniknąć odpowiedzialności uciekł z miejsca zdarzenia. Podejrzany został zatrzymany i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie dodatkowo za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację od dyżurnego jednostki o zdarzeniu drogowym na terenie powiatu wałbrzyskiego, na drodze wjazdowej do Jaczkowa od strony Kamiennej Góry.

Według zgłoszenia nietrzeźwy kierujący przeciął oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu, pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Siła uderzenia wyrzuciła samochód poza drogę. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, zaczął uciekać polami w kierunku Kamiennej Góry.

Wałbrzyscy policjanci w trakcie działań poprosili o pomoc kamiennogórskich funkcjonariuszy, którzy również udali się w pościg za sprawcą zdarzenia. Mężczyzna szybko został zatrzymany. Badanie wykazało u 40-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego 2,65 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości kierowca stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie dodatkowo za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypominamy!
Jeżeli wiemy o osobie, która chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, powinniśmy jej to uniemożliwić. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Nietrzeźwi kierujący są na drodze poważnym zagrożeniem, czego przykładem jest opisana powyżej sytuacja. Dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Galeria