Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy kierowca autokaru, chciał jechać z dziećmi nad morze

Data dodania: 30 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Kontrola autokarów wyjeżdżających na wycieczki z uczniami oleśnickich szkół to jedno z ważniejszych zadań policjantów. W trakcie takiej kontroli autobusu policjanci z Oleśnicy stwierdzili, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z uczestnikami wycieczki pojechał inny kierowca - trzeźwy.

Bezpieczeństwo dzieci wyruszających na szkolne wycieczki to bardzo ważny element każdej wyprawy autokarem. Policjanci z Oleśnicy w okresie wiosennym i letnim prowadzą systematyczne kontrole stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzenia trzeźwości kierowców i ich uprawnień do przewozu wycieczek. Policjanci udaremnili dalszą jazdę autokarem kierowcy, którego stan trzeźwości nie pozwalał na kierowanie. Około godziny 5:30 oleśniccy policjanci wydziału prewencji podjęli zgłoszoną wcześniej kontrolę autokaru, którym na wycieczkę szkolną nad morze miały wyjechać dzieci ze szkoły podstawowej. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Wynik badania alkomatem wskazał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Taki czyn jest określony w przepisach prawa jako przestępstwo. Policjanci uniemożliwili 48-letniemu kierowcy dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Z uczestnikami wycieczki pojechał inny kierowca – trzeźwy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Zachęcamy wszystkich organizatorów wycieczek autokarowych do korzystania z takiej formy sprawdzenia pojazdu i kierowcy przed wyruszeniem w podróż. Przypominamy również, że konieczność skontrolowania autokaru warto zgłosić z wyprzedzeniem. Wystarczy zatelefonować do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oleśnicy tel. 71 397 6283 lub do Dyżurnego jednostki tel. 71 397 6200. Na terenie Oleśnicy kontrole autokarów prowadzone są na parkingu przy markecie przy ulicy Moniuszki.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781