Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy, bez uprawnień i poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości - wpadł podczas policyjnej kontroli drogowej

Data dodania: 2 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali młodego mężczyznę, który bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 3 miesięcy kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego. Nie uniknie także odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień i na tzw. podwójnym gazie.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Wilków. Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi, podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli osobowego forda. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Wilkowa. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci czując od mężczyzny zapach alkoholu postanowili sprawdzić jego stan nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad 0,65 promila.

Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest on także poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kłodzku celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 miesięcy. 29-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi do zakładu karnego. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie i przestępstwo. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

To już kolejny przypadek w ostatnich dniach, kiedy złotoryjscy policjanci zatrzymują nietrzeźwego kierowcę, który wbrew prawu i rozsądkowi wsiada za kierowcę samochodu. Pamiętajmy, że wakacje nie zwalniają z obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Piłeś? Nie jedź! Widzisz pijanego, który chce wsiąść za kierownicę? Powstrzymaj go lub wezwij Policję!

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923