Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwi ojcowie „opiekowali się” swoimi synami

Data dodania: 30 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Wrocławia w trakcie pełnionej służby na terenie miasta, zauważyli w pobliżu jednej z ulic dwóch mężczyzn spożywających alkohol oraz małe dzieci, które wbiegały na jezdnię. Okazało się, że byli to ojcowie, którzy mając po 2 promile „opiekowali się” swoimi synami w wieku 8 i 9 lat. Na szczęście chłopcom nic się nie stało. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwi ojcowie swoim zachowaniem stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dzieci może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

28 kwietnia około godz. 20.30 funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu patrolowali teren dzielnicy Psie Pole. W okolicy jednej z ulic mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Blisko nich bawiła się dwójka małych chłopców, którzy wbiegali na ulicę. W związku z tym policjanci postanowili sprawdzić tą niebezpieczną sytuację.

W trakcie interwencji okazało się, że mężczyźni są ojcami chłopców w wieku 8 i 9 lat. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości alkomat wskazał u 38-latka 2,04 promila, a u 44-latka 1,94 promila alkoholu w organizmie. Obaj stwierdzili, że nie są aż tak „pijani, aby w tym stanie nie sprawować opieki nad swoimi dziećmi”. W związku z tym, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi chłopcy zostali przekazani pod opiekę brata jednego z nich oraz matki dziecka.

Policjanci wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narazili dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia to grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński