Ta strona używa plików cookie!
close

Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci nad morze

Data dodania: 26 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z legnickiej drogówki dbając o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających nad morze, nie dopuścili do jazdy autokarem z pękniętą oponą. Jak się okazało uszkodzony autobus miał przewozić ponad 40 dzieci na kolonię do Międzyzdrojów. Dzięki czujności i rzetelności policjantów dzieci nie wyjechały z Legnicy niesprawnym pojazdem samochodowym.

W sobotę o godzinie 7.00 policjanci z legnickiej drogówki zostali poproszeni o kontrolę autokaru zgłoszoną przez organizatora kolonii. Sprawdzenie pojazdu odbyło się w Legnicy na ulicy Domejki. Dzieci miały wyjechać o godzinie 8.00 na wymarzony odpoczynek do Międzyzdrojów.

W pierwszej kolejności funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumentu. Następnie zaczęli sprawdzać stan techniczny autobusu. Podczas kontroli policjanci stwierdzili, że pojazd ma pęknięta oponę. Ujawniona usterka zakończyła się niedopuszczeniem autokaru do ruchu, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i ukaranie mandatem karnym kierującego. Przewoźnik zobowiązał się szybko naprawić usterkę i jeszcze raz przejść kontrolę.

Policjanci i tym razem ujawnili usterkę. Okazało się, że na jednej osi autokaru znajdowały się dwa różne rodzaje bieżnika. Po kontroli, powiadomiony o usterkach i jej efekcie przewoźnik, podstawił drugi, tym razem już sprawny autobus.

Dzieci dopiero po ponad trzech godzinach oczekiwania wyjechały na swój wymarzony odpoczynek nad morze.

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Jagoda Ekiert

nadkom. Krzysztof Zaporowski