Ta strona używa plików cookie!
close

Nieodpowiedzialna kierująca zatrzymana. Nietrzeźwa jechała z 4 dzieci

Data dodania: 21 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Policjanci górowskiej drogówki zatrzymali mieszkankę gminy, która kierowała pojazdem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta wiozła ze sobą czwórkę małych dzieci. Teraz odpowie przed sądem nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale też narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

W godzinach popołudniowych policjanci górowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą osobowym Oplem. Kobieta jechała wraz z czwórką dzieci, z czego najstarsze z nich miało 6 lat. Policjanci przebadali nieodpowiedzialna matkę na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, iż prowadziła pojazd mając prawie 2 promile.

32 - latce zatrzymano prawo jazdy, które miała od niespełna roku, a za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Z uwagi na to, iż kobieta opiekowała się dziećmi w stanie nietrzeźwości, o sprawie poinformowany zostanie również sąd rodzinny.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747