Ta strona używa plików cookie!
close

Nieletni zatrzymany za włamania do altan ogrodowych i kradzież wózków sklepowych

Data dodania: 11 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii zatrzymali nastolatka, który dopuścił się kradzieży dwóch wózków sklepowych oraz kilkukrotnie włamał do altanek na terenie ogrodów działkowych w Legnicy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 15-latka, który ukradł dwa wózki sklepowe na terenie miasta. Ponadto jak się okazało nieletni dopuścił się szeregu włamań i kradzieży mienia z altan ogrodowych. Legniczanin włamywał się głównie do obiektów na terenie ogrodów działkowych w Legnicy i kradł pozostawione w nich rzeczy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż policjanci przypuszczają, że chłopak mógł popełnić znacznie więcej czynów karalnych. Nieletnim po zgromadzeniu przez śledczych materiałów dowodowych zajmie się sąd, który zastosuje wobec niego środek wychowawczy z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Policjanci apelują o niepozostawianie w altanach przedmiotów o dużej wartości, a także odpowiednie zabezpieczenie znajdującego się w nich mienia. Przypominamy też o stosowaniu zabezpieczeń w obiektach m.in. poprzez wyposażanie drzwi wejściowych do altan w zamki patentowe, a także wykorzystywanie innych sprawdzonych metod utrudniających lub wręcz uniemożliwiających osobom niepożądanym wejście do nich.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649