Ta strona używa plików cookie!
close

Nieletni zatrzymani za rozbój

Data dodania: 9 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali trzech nieletnich podejrzewanych o rozbój. Nastolatkowie działając wspólnie i w porozumieniu na jednej z ulic miasta doprowadzili 13 - letniego chłopca do stanu bezbronności, a następnie zażądali od niego wydania pieniędzy. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na fakt, że pokrzywdzony nie posiadał przy sobie gotówki. Później okazało się, że nie są to jedyne czyny, jakie podejrzewani mają na swoim koncie. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Do rozboju doszło na jednej z ulic Wałbrzycha. Trzech chłopców w wieku 13, 15 i 16 lat zagrodziło drogę 13 - latkowi, a następnie zaczęło szarpać go za odzież. Jeden z napastników po chwili uderzył bezbronnego nastolatka głową w twarz żądając wydania 60 złotych. Pobity 13-latek nie posiadał jednak przy sobie żadnych pieniędzy.

Policjanci prowadząc w tej sprawie działania, w wyniku czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali podejrzewanych nastolatków. Dwóm z nich funkcjonariusze z II Komisariatu Policji udowodnili doprowadzenie do kolejnego tego typu zdarzenia w grudniu ubiegłego roku, a jednemu z nich także nękanie małoletniego i próbę wymuszenia wydania gotówki poprzez komunikator internetowy.
Na swoim koncie nastolatkowie mieli także kradzież z włamaniem do jednego z pustostanów na terenie Wałbrzycha.

Za popełnione czyny nieletni odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995