Ta strona używa plików cookie!
close

Nieletni z zarzutami rozboju

Data dodania: 8 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Legnicy, zwrócili się policjanci Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii legnickiej komendy wobec 16-latka. Młody chłopak pod koniec czerwca br. na terenie miasta dokonał rozboju na swoim rówieśniku. Został zatrzymany przez policjantów i odpowie też za posiadanie narkotyków.

Pod koniec czerwca do legnickiej Policji zgłosił się  opiekun prawny 16-latka, który poinformował o zdarzeniu kryminalnym jakie miało miejsce na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że 16-letni chłopak przemieszczając się autobusem na terenie miasta został napadnięty przez swojego rówieśnika. Młody przestępca doprowadził do stanu bezbronności chłopca, któremu po przeszukaniu odzieży jak i rzeczy jakie przy sobie posiadał, zabrał okulary z którymi wybiegł z autobusu. Wartość strat wyceniono na kwotę bliską 600 złotych. 

Sprawą zajęli się  policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii. Funkcjonariusze szczegółowo przystąpili do zbadania sprawy, przesłuchując poszkodowanych. Upewniwszy się, że wskazany przez świadków nieletni dopuścił się rozboju na 16-latku, planowali przesłuchanie nieletniego, ten jednak sam wpadł w ręce funkcjonariuszy. Nieletni został zatrzymany przez policjantów Wydziału Interwencyjno-Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy za posiadanie narkotyków. Chłopak został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka.

Zajmujący się sprawą rozboju policjanci Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii legnickiej Policji w wyniku podjętych czynności odzyskali skradzione okulary, które dziś przekazano matce poszkodowanego chłopaka. Policjanci przesłuchali 16-latka w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, po czym całość materiałów skierowali z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym.

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda

nadkom. Krzysztof Zaporowski