Ta strona używa plików cookie!
close

Nieletni włamywacze kradli sprzęt ogrodniczy z altanek działkowych

Data dodania: 9 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Miliccy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, którzy włamywali się do altanek działkowych skąd kradli sprzęt ogrodniczy. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. O dalszym losie młodych włamywaczy zdecyduje teraz sąd dla nieletnich.

Do kilku kradzieży z włamaniem doszło na terenie ogródków działkowych w Miliczu. Właściciele pięciu działek zgłosili policjantom, że ktoś dostał się do ich altanek, skąd zabrał kosiarki spalinowe, wiatrówkę, szpadel, siekiery, sztućce do grilla oraz inne drobniejsze przedmioty. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonych na kwotę kilkuset złotych.

Policjanci, którzy zaraz po zgłoszeniu tych przestępstw zajęli się sprawą szybko ustalili, kto mógł być sprawcą włamań. Już następnego dnia po zdarzeniu zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Milicza w wieku 14 i 15 lat. Odzyskali także skradzione przedmioty, które zostaną wkrótce zwrócone pokrzywdzonym.

Dalsze policyjne czynności zostały przeprowadzone w obecności rodziców zatrzymanych nieletnich. Po przesłuchaniu chłopcy zostali zwolnieni. O ich dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich, gdzie zostaną przesłane wszystkie zebrane w tej sprawie dokumenty. Obecnie policjanci wyjaśniają, czy nieletni mają na swoim koncie jeszcze inne podobne kradzieże – postępowanie jest w toku.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

 

Galeria