Ta strona używa plików cookie!
close

Nielegalny tytoń i papierosy w sklepie

Data dodania: 27 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o nielegalne posiadanie i handel tytoniem oraz papierosami bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 11,5 kg tytoniu i 220 paczek papierosów. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu czyn grozić może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mieszkankę powiatu lubańskiego, podejrzaną o posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzowych.

Policjanci podczas prowadzonych działań zauważyli, jak prowadząca punkt handlowy wyszła ze sklepu a następnie udała się do samochodu, z bagażnika którego wyciągnęła dużą niebieską torbę i zaniosła ją do sklepu. Jak się później okazało samochód służył jako magazyn nielegalnego towaru.
W wyniku sprawdzenia stoiska handlowego policjanci ujawnili 30 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych i 5 kg tytoniu w woreczkach strunowych. Następnie podczas przeszukania samochodu użytkowanego przez kobietę, funkcjonariusze znaleźli kolejne 190 paczek papierosów oraz 6,5 kg tytoniu.

Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie łącznie 11,5 kg tytoniu oraz 220 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodziło zabezpieczone mienie. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę ponad 12 tysięcy złotych.

Za czyn, o który podejrzana jest kobieta grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysokie kary finansowe.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

 

 

Galeria