Ta strona używa plików cookie!
close

Nielegalni wędkarze w rękach policjantów – kłusowali na obszarze chronionym „Natura 2000”

Data dodania: 28 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Polkowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie Rezerwatu Przyrody Stawów Przemkowskich prowadzili nielegalny połów ryb. Zatrzymani przemkowianie za naruszenie przepisu ustawy o rybactwie śródlądowym odpowiedzą teraz przed sądem.

Polkowiccy funkcjonariusze, którzy udali się do Rezerwatu Przyrody Stawów Przemkowskich, na moście zastali grupę osób, wśród których dwóch mężczyzn łowiło ryby. Sprawcy z pomocą tzw. podbieraka, wędek i siatki wyławiali ryby z wody, po czym wkładali je do wcześniej przygotowanego pojemnika. Kłusowanie zostało przerwane przez funkcjonariuszy.

Dalsze działania policjantów wykazały, że to nie pierwszy tego typu czyn, którego dopuścili się zatrzymani mężczyźni. 28-latek i 21-latek usłyszeli po pięć zarzutów dotyczących połowu ryb bez wymaganego zezwolenia za pomocą narzędzi lub urządzeń połowowych. Za złamanie przepisu ujętego w ustawie o rybactwie śródlądowym, który podejrzani naruszali na przestrzeni ostatnich lat, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600 - 229 - 096