Ta strona używa plików cookie!
close

Nielegalne automaty w rękach funkcjonariuszy

Data dodania: 13 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świdnicy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier losowych o wartości nie mniejszej niż 9 tysięcy złotych, nagrywarkę oraz środki pieniężne w kwocie blisko 1900 złotych. Zgodnie z kodeksem karno - skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z komendy powiatowej w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Świdnicy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 9 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nagrywarkę oraz środki pieniężne w kwocie blisko 1900 złotych. Maszyny oraz zabezpieczone pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zgodnie z kodeksem karno - skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642