Ta strona używa plików cookie!
close

Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez funkcjonariuszy

Data dodania: 19 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci współpracując z funkcjonariuszami kontroli celno - skarbowej ze Zgorzelca doprowadzili do zamknięcia salonu gier na terenie jednej z gmin w powiecie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 nielegalne automaty o łącznej wartości nie mniejszej niż 36 tysięcy złotych. Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej w Bolesławcu wspólnie z funkcjonariuszami Referatu Kontroli Celno-Skarbowej ze Zgorzelca przeprowadzili na terenie powiatu bolesławieckiego kolejne działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Podczas kontroli różnych miejsc gdzie może dochodzić do nielegalnych gier hazardowych na terenie gminy Gromadka zlokalizowali i zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 nielegalne urządzenia służące do prowadzenia procederu o łącznej wartości nie mniejszej niż 36 tysięcy złotych.

Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom kontroli skarbowej, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za prowadzenie takiego procederu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990

Zabezpieczone  nielegalne automaty do gry