Ta strona używa plików cookie!
close

Nielegalna broń, amunicja i narkotyki

Data dodania: 11 marca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Funkcjonariusze złotoryjskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy chcieli odebrać auto właścicielce. Policjanci w samochodzie, którym poruszali się podejrzewani, ujawnili nielegalną broń, amunicję oraz narkotyki. Dwóch z nich już usłyszało zarzuty. Jeden za posiadanie środków odurzających, a drugi za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Późnym wieczorem złotoryjscy policjanci na polecenie dyżurnego udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy, gdzie zastali zgłaszającą, która oświadczyła, że trzech mężczyzn przebywających obecnie na jej posesji w samochodzie chwilę wcześniej żądało od niej wydania pojazdu stanowiącego jej własność. 

W związku z podejrzeniem, że sprawcy mogą posiadać przedmioty prawnie zabronione wezwano wsparcie. Policjanci nie mylili się. Podczas sprawdzania auta zabezpieczyli broń palną oraz trzy sztuki amunicji. Ponadto kierujący, 25-letni mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Pozostali pasażerowie pojazdu to mężczyźni w wieku 33 lat. 

Trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu legnickiego zostało zatrzymanych i przewiezionych do jednostki Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Dwaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 25-latek za posiadanie narkotyków, a 33-latek za posiadanie broni palnej i amunicji bez zezwolenia. Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
Oficer Prasowy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603-765-923

 

 

Galeria