Ta strona używa plików cookie!
close

Niekonwencjonalna dieta powodem zatrzymania przez policjantów

Data dodania: 7 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policyjni wywiadowcy patrolując rejon Dworca Świebodzkiego spotkali na swojej drodze 37 - latka, od którego wyczuwalny był silny zapach narkotyków. Chwilę później okazało się, że mężczyzna ma przy sobie ponad 50 porcji marihuany. Policjantom tłumaczył, że „to jedyne jego źródło energii”. Został zatrzymany, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Podczas porannego patrolu w centrum miasta uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna, który rozsiewał wokół siebie charakterystyczną woń narkotyków. Policjanci postanowili porozmawiać z nim, aby wyjaśnić, co jest źródłem tego zapachu.

Podczas rozmowy 37 - letni wrocławianin oświadczył, że pachnie od niego marihuaną tak intensywnie, ponieważ „jest to jego podstawowe źródło energii do życia”. Mężczyzna dodał, że „je marihuanę i popija ją olejem”.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy wrocławianin nie ma przy sobie zapasów specyficznej diety. Przy 37-latku ujawnili kilka opakowań z suszem roślinnym, które ukryte były w kubku termicznym, przypominającym obiektyw aparatu. Mężczyzna przyznał, że to marihuana, którą zgodnie ze swoimi preferencjami żywieniowymi zawczasu sobie przygotował jako „drugie śniadanie”. Oświadczył, że gdyby nie przeprowadzana interwencja, to byłby w trakcie posiłku.

Został zatrzymany i doprowadzony do pobliskiego komisariatu, gdzie zważono i przetestowano ujawniony przy mężczyźnie susz. Amator niekonwencjonalnej diety miał łącznie przy sobie ponad 50 porcji handlowych marihuany.

Zgodnie z ustawą za popełniony czyn sąd może skazać mężczyznę na 3 lata pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 - 817

 

Powiązane wiadomości