Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej - po pościgu okazało się, że kierujący był nietrzeźwy

Data dodania: 6 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Policjanci jaworskiej komendy namierzyli mitsubishi, którego kierujący, na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń w ruchu drogowym. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca znacznie przyśpieszył nie reagując na wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące mu zatrzymanie. Po szybko zakończonym pościgu okazało się, że zatrzymany 30-letni mężczyzna, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z komendy policji w Jaworze, w trakcie pomiaru prędkości jazdy, namierzyli mitsubishi, którego kierujący na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, obligujących go do natychmiastowego zatrzymania. Ponadto w trakcie ucieczki kierowca nadal popełniał szereg wykroczeń, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się w polu, po tym jak mężczyzna porzucił pojazd i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką. Mundurowi nie dali mu jednak żadnych szans. Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec Zakopanego, u którego po wykonanym badaniu stanu trzeźwości, stwierdzono 0,95 promila alkoholu w organizmie.

Amator jazdy na „podwójnym gazie” usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603-039-942

 

Galeria