Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do kontroli i spowodował kolizję z radiowozem. Niewykluczone, że kierował będąc pod wpływem środków odurzających

Data dodania: 12 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uderzył w radiowóz. Niewykluczone, że kierował on również pojazdem znajdując się pod wpływem narkotyków. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Ponadto podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. W dniu 10 września 2019 roku około godziny 4.20 policjanci na ulicy Wincentego Pola w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Dodge, którego kierowca na ich widok gwałtownie zmienił kierunek jazdy i przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Został zatrzymany zaraz po tym, jak w Dąbrowicy wjechał w zamkniętą ulicę, a następnie cofając uderzył w policyjny radiowóz.

Kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie również za to przestępstwo.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel.  604 – 580 – 490

Zatrzymane auto po kolizji z radiowozem

 

Powiązane wiadomości