Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po pościgu został zatrzymany

Data dodania: 7 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 56-letniego mężczyznę, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, na zakazie i pomimo cofniętych uprawnień oraz o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem.

Świdniccy policjanci patrolujący rejon gminy Marcinowice zauważyli samochód osobowy, którym poruszał się mężczyzna w sposób mogący wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze chcąc zweryfikować swoje podejrzenia nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierującym oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Pirat drogowy, którym okazał się 56 -letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, szybko został zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że 56-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do maja 2019 roku oraz, że wydano wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
st.sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642

 

Powiązane wiadomości