Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data dodania: 6 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po pościgu zatrzymali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Teraz za popełniony czyn zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na ul. Działkowej zauważyli kierującego pojazdem, który gdy tylko zauważył oznakowany radiowóz gwałtownie przyspieszył. Pomimo wydawanych, widocznych znaków do zatrzymania przez policjantów, kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący kontynuował ucieczkę, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego. W pewnym momencie na ulicy Rolniczej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Następnie próbował wycofać, jednak został zatrzymany przez policjantów.

Początkowo mężczyzna podawał fałszywe dane. Po sprawdzeniu wiarygodności podanych przez niego informacji okazało się, że kierujący to 20 - letni mieszkaniec Legnicy, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Przypomnijmy!

Obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią o tym, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa
tel. 504 – 798 – 649