Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, Jechał skradzionym motorem, pod wpływem alkoholu i bez uprawnień

Data dodania: 12 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Górowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ponadto nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i był pod wpływem alkoholu. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Policjanci górowskiej drogówki w trakcie pełnienia służby w miejscowości Chróścina podjęli próbę kontroli drogowej kierującego motocyklem. Mężczyzna nie zareagował na sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego, którym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Góra. Funkcjonariusze od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 0,84 promila. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami ani wymaganego ubezpieczenia. Pojazd nie miał też tablic rejestracyjnych, a jego stacyjka była uszkodzona. Funkcjonariusze sprawdzili więc policyjne bazy danych gdzie okazało się, że motocykl został skradziony na terenie Niemiec kilka miesięcy temu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty paserstwa, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Kierujący odpowie również za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i wymaganych dokumentów.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747

 

Galeria