Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był poszukiwany, prowadził pod wpływem narkotyków i z zakazem kierowania pojazdami - zatrzymany po policyjnym pościgu

Data dodania: 28 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci ruchu drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jak się okazało posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany celem odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności. Dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki i prowadził pojazd pod ich wpływem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Zgorzelcu podczas działań prowadzonych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jednej z dróg wojewódzkich zauważyli samochód, który wyprzedzał inne pojazdy w obrębie skrzyżowania. Kierujący volkswagenem pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, skręcił gwałtownie w boczna drogę i zaczął uciekać.

Policjanci podjęli za nim pościg i po kilkuset metrach zatrzymali pojazd. Jednak kierowca nie dał za wygraną i kontynuował ucieczkę pieszo. Po przebiegnięciu kilkuset metrów został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada czynny zakaz kierowania pojazdami i poszukiwany jest celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna posiadł przy sobie ponad 26 działek handlowych marihuany i jak przyznał prowadził pojazd pod wpływem narkotyków.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606-778-294