Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - po pościgu został zatrzymany przez policję

Data dodania: 27 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci z komendy powiatowej w Świdnicy zatrzymali młodego mężczyznę, który poruszając się samochodem osobowym, postanowił zignorować sygnały do zatrzymania. Okazało się, że powodem takiego zachowania był brak uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowcy za popełnione przestępstwo grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci ze świdnickiej komendy w trakcie patrolu miasta zauważyli na ulicy Wałbrzyskiej pojazd, który z piskiem opon i nadmierną prędkością wyjechał z ulicy Traugutta. Funkcjonariusze nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna zlekceważył to polecenie i zaczął uciekać przed patrolem. Rozpoczął się pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grożą mu o wiele poważniejsze konsekwencje, niż za brak uprawnień do kierowania samochodem. Za popełniony czyn może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

Przypomnijmy !

Od 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji, podlega karze pobawienia wolności do 5 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642