Ta strona używa plików cookie!
close

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - był poszukiwany

Data dodania: 12 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz niewykluczone, że kierował autem pod wpływem narkotyków. Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy drogówki z jeleniogórskiej komendy miejskiej. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Niewykluczone, że mężczyzna kierował również pojazdem będąc pod wpływem narkotyków.

Na jednej z jeleniogórskich ulic policjanci drogówki w patrolu motocyklowym mierząc prędkość radarowym miernikiem zauważyli pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, kierujący zaczął zjeżdżać we wskazane miejsce, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Niewykluczone, że kierował autem pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą, że kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490